02
Oct

Seminarium dot. analizy danych

Centrum Technologii Informatycznych PŁ serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu „Analityka danych i Model Based-Design na Politechnice Łódzkiej”, które poprowadzą pracownicy firmy Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. będącej przedstawicielem firmy MathWorks w Polsce. Oprócz zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu oprogramowanie MATLAB i Simulink jest szeroko wykorzystywane zarówno w pracach badawczych, jak i w dydaktyce w wiodących ośrodkach akademickich na całym świecie.

Seminarium „Analityka danych i Model Based-Design na Politechnice Łódzkiej” odbędzie się 8. października br. w godz. 9:30-14:00 w Sali Kinowej Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej (parter, budynek B-19)

Dzięki zaprezentowanym przykładom uczestnicy spotkania poznają praktyczne sposoby wykorzystania omawianych narzędzi. Wśród prezentowanych zagadnień pojawią się:
  • projektowanie z wykorzystaniem modeli w środowisku MATLAB i Simulink (tzw. Model Based Design)
  • przyspieszanie obliczeń z wykorzystaniem GPU (NVIDIA)
  • obliczenia równoległe w środowisku MATLAB
  • uczenie maszynowe i głębokie oraz obliczenia na dużych zbiorach danych (BigData)
  • narzędzia wspierające edukację tj. MAOTS - kursy online, wykorzystywane jako uzupełnienie prowadzonych zajęć dydaktycznych, MATLAB® Grader™ - oparte na przeglądarce internetowej środowisko do tworzenia i udostępniania problemów związanych z tworzeniem algorytmów w środowisku MATLAB
 
Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie: https://evenea.pl/event/843983-1/